ES institucijos ragina jaunuolius atsakingiau dalintis informacija socialiniuose tinkluose
LiJOT žinios2017-10-09

Europos Sąjungos (ES) institucijos ir Lietuvos jaunimo organizacijos ragina jaunimą atsargiau pateikti informaciją internete, ypač socialiniuose tinkluose – įspėjama, kad tai gali turėti lemtingos įtakos jų karjerai.

Europos Parlamento informacijos biuro, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos inicijuotos jaunimo apklausos parodė, jog jaunuoliai pakankamai suvokia riziką, kad jų pateikta asmeninė informacija gali būti panaudota sukčiavimui, tačiau vis dar nepakankamai įvertina pateikiamos informacijos įtaką jų reputacijai.

Per 700 jaunuolių, kurių amžius nuo 18–29 metų amžiaus, buvo apklausiami pernai. Tik kas antras jų nurodė, jog paviešinta informacija gali pakenkti jų reputacijai, tuo metu keturi iš penkių įvardija, jog paskelbę asmeninius duomenis gali tapti sukčiavimo aukomis, dar per 70 proc. – kad jų duomenis savo tikslais gali panaudoti įmonės ar institucijos.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka sako, kad tendencijos, jog pusė jaunuolių nesieja viešinamų duomenų su reputacija, stebina.

„Tai mums atrodė keista, nes dabartiniais laikais, kai populiarūs socialiniai tinklai, atrodo kiekvienam aišku, kad visi gali matyti viską. Matome. kad šioje vietoje dar reikia dėti pastangų“, – BNS pirmadienį sakė M.Zakarka.

Tyrimą atlikusios institucijos inicijuoja akciją „Uždėk filtrą“ – numatyta socialinė kampanija, kurios metu apie atsakingumą socialiniuose ir skelbiamos informacijos įtaką karjerai tinkluose kalbės žymūs žmonės. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius pabrėžia, kad tyrime siekta sužinoti ne paauglių, o 18–29 metų jaunuolių nuomonę, kadangi ši grupė ne tik aktyviai naudojasi internetu, socialiniais tinklais, bet ir elektronine bankininkyste, e-valdžios ir kitais ištekliais, pirmąkart ieškosi darbo.

„Jauni žmonės yra aktyviausi socialinėje erdvėje, internetiniame pasaulyje, aktyviausiai naudojasi išmaniaisiais telefonais. Tačiau šis skaitmeninis pasaulis, kuris suteikia daug galimybių, kartu yra kupinas grėsmių panaudoti asmeninius duomenis piktiems tikslams. Tad ir mūsų kampanijos tikslas yra suteikti tam tikrus įrankius jauniems žmonėms, kurie ieško pirmojo darbo, kurie bando pakliūti į darbo rinką, žengia pirmuosius žingsnius profesinėje karjeroje, kad jie nejaustų diskomforto, būtų sėkmingi XXI amžiaus pasaulio žmonės“, – BNS sakė A.Pranckevičius.

Darbo paieškų portalas „CV Online“ atliko socialinį eksperimentą imituodami darbo pokalbius. Jo metu pretendentams į įvairias darbo vietas buvo parodyta viešai socialiniame tinkle „Facebook“ prieinama jų pateikta informacija – komentarai, nuotraukos – kurias darbdaviai, tikėtina, įvertintų negatyviai. Anot jos, tai dar kartą parodė, kad jaunimas nelabai kreipia dėmesio į tai, kad juokeliai ar kai kurios nuotraukos gali nepatikti darbdaviams.

„Jie patys buvo šokiruoti, jie nustebo ir tik pamatę savo nuotraukas ir tai, ką jie veikia socialinėje erdvėje, jie suprato, kad tai gali pakenkti jų įvaizdžiui“, – BNS sakė portalo marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

„Jie neįvertina, kad būtent dėl socialinių tinklų profilių nesutvarkymo gali nukentėti kandidato reputacija, vien dėl to jis gali sunkiai rasti darbą. Matome nemažai darbdavių, kurie labai rimtai svarsto, priimti žmogų į darbą, ar ne, vien pagal tai, kaip jis atrodo socialinėje erdvėje“, – pridūrė ji. Kitų metų gegužę visoje Europos Sąjungoje įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris turėtų griežčiau reglamentuoti šią sritį, nes dabartinė duomenų apsaugą ES apibrėžianti direktyva patvirtinta dar 1995-aisiais.

Be kitų naujovių, naujose taisyklėse bus įtvirtinta asmens teisė į duomenis, t.y. juridiniai asmenys, institucijos privalės reaguoti į prašymą duomenis perkelti, o su tam tikromis išimtimis – ir visiškai ištrinti. Sugriežtinami ir reikalavimai, jog žmonės turi labai aiškiai būti informuojami, jog sutinka teikti asmens duomenis. Verslas taip pat bus įpareigotas pranešti paslaugų vartotojams, kad į jų paskyras buvo įsilaužta ar kitaip pasinaudota jų asmens duomenimis, o kiekviena valstybė privalės turėti vieną instituciją, atsakingą už duomenų apsaugą. Įmonėse taip pat privalės būti asmuo, atsakingas už duomenų saugumą.

A.Pranckevičius sako, kad tai bus dokumentas, pirmąkart ES istorijoje suvienodinsiantis duomenų apsaugos taisykles. „Ir tai yra didžiulis testas valstybėms narėms, verslui ir piliečiams, jo tikslas – sugrąžinti ES piliečiams galimybę kontroliuoti savo duomenis, leisti patiems spręsti, kuriuos duomenis teikti viešoms ir privačioms institucijoms, kuriuos pašalinti ar paslėpti, būti labiau apsaugotiems“, – paaiškino jis.

VU Teisės klinika padės stiprinti šalies jaunimo organizacijas
Kategorija: LiJOT žinios2017-10-18

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika – šalyje analogų neturinčiu nemokamos teisinės pagalbos projektu. Sutartyje įtvirtintas siekis kryptingai bendradarbiauti plėtojant jaunimo organizacijų veiklą Lietuvoje, gerinant jaunimo organizacijų teisinę aplinką ir ginant …

MOOCyouth sugrįžta – sužinokite apie „Erasmus+“ neiškeldami kojos iš namų
Kategorija: LiJOT žinios2017-10-18

Jūs turite puikią progą prisijungti prie įdomios, naudingos ir smagios veiklos. Dalyviai teigia, kad ši patirtis pakeitė jų gyvenimus ir paliko nepamirštamą įspaudą. Be to, viskas pasiekiama internetu. Galite mokytis, kada turite laiko: pristabdyti, pagreitinti ar pakartoti reikiamas dalis. Jūs taip pat tapsite internetinės besimokančiųjų bendruomenės na…

Susipažinkite su 43-iosios LiJOT Asamblėjos aktualia informacija ir dokumentais
Kategorija: LiJOT žinios2017-10-10

Primename, kad š. m. spalio 21-22 d. Vilniuje vyks eilinė 43-ioji LiJOT Asamblėja,

#TimeToMove2017 renginiai tavo mieste
Kategorija: LiJOT žinios2017-10-09

Ateina ruduo ir dangus apsiniaukia niūriais pilkais debesimis. Tarptautinės patirtys gali praskaidrinti tavo dienas! Saulės, spalvų ir patirčių gali rasti tarptautinės kampanijos „Time to Move 2017“ metu!

ES institucijos ragina jaunuolius atsakingiau dalintis informacija socialiniuose tinkluose
Kategorija: LiJOT žinios2017-10-09

Europos Sąjungos (ES) institucijos ir Lietuvos jaunimo organizacijos ragina jaunimą atsargiau pateikti informaciją internete, ypač socialiniuose tinkluose – įspėjama, kad tai gali turėti lemtingos įtakos jų karjerai.

„Jaunimas valdžioje 2017“
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Turi idėjų, kaip įveikti šiandien Lietuvai kylančius iššūkius, bet nežinai į ką kreiptis, jog tai būtų įgyvendinta? Domina darbo Seime subtilybės ir idėjos tapimo įstatymu procesas? O gal paprasčiausiai nori susipažinti su tokiais pat aktyviais ir žingeidžiais jaunuoliais iš visos Lietuvos ir kurti valstybės ateitį kartu?

Lietuvos skautija kviečia prisijungti prie skautiškų dainų konkurso
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-08-30

Lietuvos skautija kviečia dalyvauti Lietuvoje veikiančių skautiškų organizacijų organizuojamame Lietuvos mokinių ir jaunimo 2018 metų patriotinių lietuviškų dainų konkurse „Gražių dainelių daug girdėjau“.

Kvietimas dalyvauti 4-ajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug In“ jaunimo iniciatyvoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-08-01

Europos išorės veiksmų tarnyba kviečia teikti paraiškas dalyvauti ketvirtajame Afrikos-Europos jaunimo susitikime ir ES-Afrikos Sąjungos „Plug-In“ jaunimo iniciatyvoje. Ketvirtasis Afrikos-Europos jaunimo susitikimas sutrauks daugiau nei 120 jaunų lyderių iš abiejų žemynų bei Afrikos diasporos. Renginys vyks spalio 9-11 d. Dramblio Kaulo Kra…

Kviečiame į Europos regioninę konsultaciją „Youth, Peace & Security“
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-07-26

Rugsėjo 25–27 d. Briuselyje vyks Europos regioninės konsultacijos „Youth, Peace & Security“, kviečiančios dalyvauti 40 aktyvių, entuziastingų jaunų žmonių, besidominčių taikos bei saugumo užtikrinimu Europos Sąjungos, Europos laisvos prekybos asociacijos bei Vakarų Balkanų valstybėse.

Lietuvos liberalus jaunimas kviečia į vasaros festivalį!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-06-16

Lietuvos liberalus jaunimas kviečia į „Vasaros festivalį: vasarą žuvėdros ne Palangoje!“

AIESEC kviečia į renginį!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-06-01

Jei bent kartą pamąstei, kad vasara skirta tam, kad ją praleisti naudingai ir įsimintinai, pasižymėk birželio 6-tą dieną ir ateik į AIESEC renginį!

Galimybė pristatyti jaunimo projektą NordMatch 2017 konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-22

Žinote novatorišką projektą, įgalinusį jaunus žmones kultūros, sporto ar darbo su jaunimu srityse? NordMatch 2017 konferencija, kuri vyks 2017 m. spalio 26-27 d. Helsinkyje, kviečia pristatyti jį tarptautinėje erdvėje!

Kvietimas dalyvauti „Young European Council 2017“ konferencijoje
Kategorija: Tarptautinės naujienos2017-05-17

Young European Leadership organizacija rengia kasmetinę konferenciją „Young European Council 2017“, kuri vyks 2017 m. spalio 15-19 d. Briuselyje. Kviečiame dalyvauti!

„Sėkmės mokykla“ kviečia į renginius Kaune ir Klaipėdoje
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-05-17

Neformalaus ugdymo organizacija „Sėkmės mokykla“ kviečia į moksleiviams skirtus renginius Kaune ir Klaipėdoje!

Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre
Kategorija: Tarptautinės naujienos2016-12-20

Lapkričio pabaigoje vyko Ukrainos jaunimo politikos ekspertų vizitas Starsbūre, kur Europos Tarybos Jaunimo patariamosios tarybos narys Karolis Žemaitis turėjo galimybę pristatyti LiJOT ir kitų Europos jaunimo organizacijų veiklą Ukrainos jaunimo ir valdžios atstovams.

žinauviską.lt naujienos
Kokios tavo galimybės Europos Sąjungoje?Darbo pasiūlymas vaikų ir jaunimo klube „Šatrija“Praktikos pasiūlymas „Google“Apmokama praktika „Walt Disney International“
Partneriai