Tarp svarbių tarptautinių organizacijų veidų – jauni lietuviai
LiJOT žinios2018-10-12

Lietuvoje jaunimo organizacijose sėkmingai veikia tūkstančiai jaunų žmonių, tačiau ar mūsų priimti sprendimai, laimėjimai, pasiekimai nukeliauja iki tarptautinio lygmens ir ar iš tikrųjų jauno žmogaus balsas yra girdimas visoje Europoje?

Daugiau nei Lietuva

Lietuvoje aktyviai veikiantys jauni žmonės neapsiriboja tik nacionaliniu lygmeniu, bet ir atstovauja organizacijoms tarptautiniu mastu. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiuo metu vienija ne tik 68 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų tarybas, bet ir administruoja Eurodesk Lietuva tinklo veiklą.

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, teikiantis informaciją jauniems žmonėms ir dirbantiems su jaunimu apie mobilumo galimybes ir tai, ką svarbu žinoti išvykstant ar atvykstant į kitą valstybę: finansavimo galimybes, laisvalaikį, sveikatos ar mokesčių sistemas ir pan. Šiuo metu Eurodesk tinklas bendrai veiklai vienija 35 Europos valstybes, kuriose darbuojasi daugiau nei 1 000 jaunimo informavimo profesionalų, į kuriuos per metus kreipiasi 1,5 mln. jaunų žmonių.

Jauniausi visoje Europoje

Vadovauti tarptautiniam tinklui Europoje buvo išrinkta lietuvė, Eurodesk Lietuva programos vadovė Ingrida Jotkaitė. Eurodesk Lietuva komanda šiuo metu yra jauniausia, lyginant su kitomis tinklo valstybėmis, tačiau pasiekia aukščiausius rezultatus bei pagal įvertinimus yra pirmoje vietoje. Eurodesk Prezidentė I. Jotkaitė teigia, kad kolegos dažnu atveju yra du kartus vyresni. „Mano kolegos yra gerokai vyresni nei aš – kuomet sakau gerokai, tai dažnu atveju reiškia bent du kartus. Man amžius nėra kriterijus, kuris nusako žmogaus įgūdžius, elgseną ar jo norus gyvenime, tačiau tarptautinėje Eurodesk aplinkoje puikiai supratau, kad dirbu su žmonėmis, kurie šioje veikloje turi 20-ties metų patirtį, o man pačiai tėra tik 20-keleri. Šiandien man šios pareigos reiškia iššūkį ir įsipareigojimą visoms 35 valstybėms, už kurių slypi žmonės su savais lūkesčiais: darbuotojai – kurie tikisi geresnių darbo sąlygų, jauni žmonės – kurie nori, bet dažnai nežino kaip atrasti tinkamą mobilumo programą ar galimybes“, – sako I. Jotkaitė.

Simboliška, kad jauniausia ir pirmąja Eurodesk Prezidente moterimi I. Jotkaitė tapo per Tarptautinę bendraamžių dieną. „Tikiu, kad tai ne tik keičia mano asmeninę ar Eurodesk tinklo istoriją, tačiau kartu ir Lietuvos: esame jauni, turintys visas galimybes kurti savo istorijas arba kurti pačias galimybes: savanoriaujant, dirbant, puoselėjant jaunų žmonių iniciatyvumą ir pokyčius dėl mūsų pačių“, – teigia I. Jotkaitė.

Dar daugiau lietuvių tarptautinėse organizacijose

2018 m. ypač daug jaunų žmonių prisijungė prie tarptautinių organizacijų struktūrų. Jauniems žmonėms Europoje šiuo metu atstovauja Europos teisininkų studentų asociacijos atsakingoji sekretorė Akvilė Jurkaitytė, Europos liberalaus jaunimo viceprezidentas Edgaras Mascinskas ir valdybos narė Deimantė Rimkutė, moksleivių interesams atstovauja Europos moksleivių sąjungos valdybos narys Edvardas Vabuolas.

E. Mascinskas teigia, kad Lietuvos atstovavimas tarptautiniu lygmeniu atneša Lietuvos jaunimui naujų idėjų, patirties ir globalios perspektyvos. Jo teigimu, Lietuvos jauni žmonės yra gerbiami ir integruoti pilnaverčiai partneriai Europos arenoje, tačiau dažnai pritrūksta noro ir drąsos.

Europos teisininkų studentų asociacijos atsakingoji sekretorė A. Jurkaitytė sako, kad Lietuvoje jaunimas neturi pakankamai supratimo ir žinių, kiek svarbi ir naudinga yra tarptautinė erdvė, tačiau įgyvendinti tarptautinius procesus dažnai pritrūksta ir finansavimo. „Jaunimo organizacijos kartais yra apribotos savo finansų ir pritrūksta palaikymo iš vyriausybinių institucijų, įmonių, kurios nesupranta jaunimo politikos reikšmės ir svarbos tarptautiniu lygmeniu“, – teigia A. Jurkaitytė.

Tarptautiniai sprendimai nėra taip toli, kaip atrodo

Europos liberalaus jaunimo valdybos narė D. Rimkutė teigia, kad kalbant apie regioninio ir nacionalinio atstovavimo svarbą, turėtume nepamiršti ir tarptautinio lygmens bei jo lygiagrečios svarbos. „Kartais susidaro įspūdis, kad Europa mums tuo pat metu ir toli, ir arti“, – sako D. Rimkutė.

Europos moksleivių sąjungos valdybos narys E. Vabuolas taip pat priduria, kad problema yra prasta komunikacija tarp Europos platformų ir jaunų žmonių, kuri sukuria vaizdą, kad tarptautiniai procesai yra toli nuo jaunų žmonių ir neturi didelės reikšmės, tačiau į jaunų žmonių nuomonę bei rekomendacijas visada yra atsižvelgiama.

45-oji LiJOT Asamblėja!
Kategorija: LiJOT žinios2018-10-26

Spalio 20–21 d. Vilniuje įvyko 45-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rudens Asamblėja, kurioje dalyvavo 100 LiJOT narių ir stebėtojų atstovų, svečių iš įvairių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei valstybės institucijų.

Susipažinkite su 45-osios LiJOT Asamblėjos aktualia informacija ir dokumentais
Kategorija: LiJOT žinios2018-10-15

Primename, kad š. m. spalio 20-21 d. Vilniuje (VU TSPMI, Vokiečių g. 10) vyks eilinė 45-oji LiJOT Asamblėja.

Tarp svarbių tarptautinių organizacijų veidų – jauni lietuviai
Kategorija: LiJOT žinios2018-10-12

Lietuvoje jaunimo organizacijose sėkmingai veikia tūkstančiai jaunų žmonių, tačiau ar mūsų priimti sprendimai, laimėjimai, pasiekimai nukeliauja iki tarptautinio lygmens ir ar iš tikrųjų jauno žmogaus balsas yra girdimas visoje Europoje?

Lietuvos – Ukrainos jaunimo ir jaunimo darbuotojų mainų projektas!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-09-20

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kartu su Ukrainos nacionaline jaunimo taryba įgyvendina mainų projektą, kuriame gali dalyvauti asmenys (19–35 m.) susiję su jaunimo politika, darbu, priklausantys jaunimo organizacijoms, įmonėms dirbančios su jaunimu ar universitetų bendruomenėms.

Informacija dėl 45-osios LiJOT Asamblėjos
Kategorija: LiJOT žinios2018-09-20

Informuojame, jog 2017 m. gruodžio 19 d. LiJOT Valdybos posėdžio Nr. 411 sprendimu, eilinė LiJOT 45-oji Asamblėja vyks spalio 20-21 dienomis Vilniuje (VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Vokiečių g. 10, Vilnius).

Jaunimo forumas Marijampolėje!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-09-20

Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, įgyvendinamas projektą „Jaunimas savivaldoje: kas toliau?“, kartu su Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ kviečia marijampoliečius ir projekte dalyvaujančių kitų savivaldybių regioninių jaunimo organizacijų tarybų (RJOT) atstovus dalyvauti jaunimo forume Marijampolėje.

JTBA kviečia tapti mokymo vadovų tinklo nariu!
Kategorija: LiJOT žinios2018-09-20

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, siekdama užtikrinti Europos Sąjungos programų – „Erasmus+“ jaunimo srities bei Europos solidarumo korpuso – projektų kokybę, jų žinomumą ir prieinamumą, skelbia atvirą konkursą tapti Agentūros mokymo vadovų tinklo nariu!

Ateitininkų federacija kviečia į vasaros akademiją!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-07-31

Valstybės drambliai – moksleivių ateitininkų vasaros akademija, kviečianti pažinti, kas yra valstybė ir kas ją apibrėžia.

Kviečiame dalyvauti ES jaunimo konferencijoje Vienoje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-18

Kviečiame LiJOT organizacijų Narių ir Stebėtojų atstovus bei jaunus žmones registruotis ir dalyvauti atrankoje į Europos jaunimo konferenciją Vienoje! Tai unikalus šansas prisidėti prie jaunimo politikos formavimo vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Baltijos Lyderystės Programa: Jaunimas ir Bio-ekonomika
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-08

Baltijos Lyderystės Programos „Jaunimas ir Bio-ekonomika“ tikslas yra paaiškinti jaunesnių kartų įsitraukimo svarbą Bio-ekonomikoje. Jaunimas yra pasiryžęs atnaujinti šį ekonomikos sektorių, tačiau šiomis dienomis trūksta metodų, kurie padėtų jaunimui įsitraukti į šią veiklą.

Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-06-03

Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

Lietuvos medicinos studentų asociacija kviečia į Leadership summer school!
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-04-17

Tikriausiai visiems teko atsidurti situacijoje, kai kalbant prieš auditoriją ima drebėti rankos, o mintyse gražiai sudėliota kalba pasimeta tarp kitų galvoje kirbančių problemų. Nori to išvengti? Nori tapti lyderiu, kuriam iš paskos seka minia žmonių?

Kviečiame dalyvauti ES jaunimo konferencijoje!
Kategorija: Tarptautinės naujienos2018-01-26

Kviečiame LiJOT organizacijų Narių ir Stebėtojų atstovus bei jaunus žmones registruotis ir dalyvauti atrankoje į Europos jaunimo konferenciją! Tai unikalus šansas prisidėti prie jaunimo politikos formavimo vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Šimtmetį švenčiančių skautų dainos aidėjo Kaune
Kategorija: LiJOT narių naujienos2018-01-23

Šį šeštadienį, sausio 20 dieną, VDU didžiojoje salėje Kaune vyko kasmetinio skautiško dainų konkurso „Gražių dainelių daug girdėjau“ finalas. Jau 19-ąjį kartą vykstantis konkursas, skirtas Lietuvos skautų judėjimo šimtmečiui ir vyriausiojo skautininko Felikso Šakalio atminimui, paskelbė startą visus metus truksi…

Naujuoju Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos pirmininku išrinktas Tomas Bilevičius
Kategorija: LiJOT narių naujienos2017-10-27

Spalio 26-ąją Panevėžio miesto savivaldybėje susirinko Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narės – organizacijos – bei kitų miesto jaunimo organizacijų nariai ir atstovai. Eilinėje organizacijos asamblėjoje buvo sprendžiami organizacijos valdymo organų klausimai – valdybos pirmininko, narių bei revizijos komisij…

žinauviską.lt naujienos
„DiscoverEU“ – kaip užpildyti paraišką ir pasiruošti kelionei?#100mečio kelionė: lapkričio iššūkis!Paskaitų ciklas „Energetika 360°: dabartis, problemos, ateitis“Tarptautinės savanorių dienos šventė Utenoje
Partneriai