Naujienos
VU Teisės klinika padės stiprinti šalies jaunimo organizacijas
LiJOT žinios2017-10-18

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika – šalyje analogų neturinčiu nemokamos teisinės pagalbos projektu. Sutartyje įtvirtintas siekis kryptingai bendradarbiauti plėtojant jaunimo organizacijų veiklą Lietuvoje, gerinant jaunimo organizacijų teisinę aplinką ir ginant organizacijų bei jų narių teisinius interesus.

VU Teisės klinika padės LiJOT priklausančioms jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms efektyviau veikti teisėkūros procese – teikti išvadas dėl rengiamų teisės aktų projektų, inicijuoti aktualius įstatymų ar žemesnės juridinės galios teisinių dokumentų pakeitimus, dalyvauti nacionalinėse darbo grupėse bei komisijose.

LiJOT vienija tūkstančius veiklių ir pilietiškų jaunų žmonių. Jiems VU Teisės klinika teiks nemokamas konsultacijas darbo, vartotojų, intelektinės nuosavybės ir kitose teisės srityse, padės parengti reikalingus dokumentus steigiant verslą ar apginti savo konstitucines teises.

„Glaudus bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis bei jas vienijančiomis sąjungomis yra vienas iš VU Teisės klinikos prioritetų. Suprantame pilietiškai aktyvios, savarankiškos ir socialiai veiklios demokratinės visuomenės (ypač – jaunimo) svarbą teisinėje valstybėje, todėl partnerystę su LiJOT vertiname kaip puikią galimybę prisidėti savo kompetencija, žiniomis bei praktine veikla“, – teigė VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

„Teisinė pagalba tiek jaunimo organizacijoms, tiek jaunam žmogui atskirai yra be galo svarbus veikinys, kuriant ateitį šioje valstybėje. LiJOT kasdien dirba tam, kad jaunimo bei su jaunimu dirbančios organizacijos savo veiklą vykdytų kokybiškai ir profesionaliai, o VU Teisės klinikos pagalba čia taps vienu iš faktorių, siekiant šių tikslų. Kuo anksčiau įgausime žinių dirbti teisinėje aplinkoje, tuo tvaresnę šalį turėsime“, – mintimis dalijosi LiJOT prezidentas Mantas Zakarka.

Vilniaus universiteto Teisės klinika teikia nemokamą teisinę pagalbą nuo 1998 m. Klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs advokatai, teisininkai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Organizaciją globoja „Lewben Group“ ir „Serenus“, VU Teisės klinikos mecenatai – „Vilniaus prekyba“, „Telia“, „Strategic Staffing Solutions International“ ir „Orlen Lietuva“.

žinauviską.lt naujienos
Susitikime Europos Sąjungos stende Knygų mugėje!Tarptautiniai mokymo kursai IspanijojeInicijuok diskusijas festivalyje „Būtent!“Karolio Didžiojo jaunimo premija
Partneriai