Naujienos
Įvyko projektas „Youth4Cooperation“
LiJOT žinios2017-10-27

Lietuvoje pastebėjus smarkiai išaugusį susidomėjimą jaunų žmonių problemomis, jų padėtimi visuomenėje bei veikimo galimybėmis, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba paskatino žvelgti plačiau ir dalintis patirtimi su Ukrainos jaunimu.

Jaunimas gali veikti ir turėti įtakos, kuriant pozityvius pokyčius bei inovatyvius sprendimus ne tik vietinio, tačiau ir tarptautinio lygmens problemoms, plėtojant jaunimo politiką bei vystant darbo su jaunimu sritį. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, turėdama vertingą ir didelę patirtį jaunimo politikos ir darbo su jaunimu srityje, vienu pagrindinių savo prioritetų tarptautinėje erdvėje laiko bendradarbiavimą ir patirties dalijimąsi su jaunimo organizacijomis Rytų kaimynystės šalyse. 

Bendradarbiavimas su partneriais Ukrainoje prasidėjo dar 2014 metais, kai po Maidano įvykių nuo buvusio Ukrainos jaunimo forumo, sieto su Viktoro Janukovičiaus valdžia bei kaltinamo neveiksnumu ir korupcija, atskilo Ukrainos jaunimo organizacijų taryba, paremta vakarietiška pasaulėžiūra.

LiJOT bei Ukrainos jaunimo organizacijų tarybos tvirtesnis bendradarbiavimas buvo užmegztas Europos Jaunimo Forumo kontekste, kurio veiklose Ukrainos jaunimo organizacijų taryba nuo 2014 metų dalyvavo svečio teisėmis, todėl Lietuvos jaunimo organizacijų taryba bei Ukrainos jaunimo organizacijų taryba mato viena kitą kaip itin svarbias partneres vystant projektus bei idėjas.

Taip gimė projektas „Youth4Cooperation“ šiuo metu itin reikalingas, siekiant padėti Ukrainos jaunimo organizacijų tarybai aktyviai įsitraukti ir atstovauti jaunimo organizacijų, o kartu ir viso jaunimo interesus jaunimo politikos Ukrainoje kontekste, remiantis europinių ir kitų tarptautinių organizacijų rekomendacijomis bei strategijomis jaunimo politikos bei darbo su jaunimu srityse.

„LiJOT visada smarkiai palaikė ir palaikės europines vertybes - jaunimo organizacijos visuomet įžvelgė būtinybę būti Europos Sąjungos dalimi. Būtent todėl Rytų Europos šalių įtraukimas į europinius procesus yra be galo svarbus ir reikšmingas, mes laikome tai viena iš savo užduočių tarptautinėje erdvėje“, - sakė LiJOT Prezidentas Mantas Zakarka.

Vizito Vilniuje metu buvo užtikrintas europininėmis vertybėmis grindžiamas tarpkultūrinio dialogo principas, todėl visos projekte esančios veiklos buvo tiesiogiai orientuotos ne tik į dalyvių įgūdžių bei žinių ugdymą projekto teminėse srityse, bet ir draugiško jų bendradarbiavimo skatinimą, naudojantis ekspertų rekomenduotais tradiciniais ir interaktyviais neformaliojo ugdymo metodais.

Taip pat Ukrainos jaunimo organizacijų atstovams esant Lietuvoje, projekto dalyviai buvo supažindindami su jaunimo politikos ir darbo su jaunimu srities struktūra ir jų įgyvendinimo strategijomis Lietuvoje bei Europos Sąjungoje.

Dalyviams buvo įdomu sužinoti apie bendradarbiavimo galimybes, susipažinti su naujais ir įdomiais žmonėmis, pasidalinti gerosiomis patirtimis jaunimo politikoje bei darbe su jaunimu, gilinti žinias apie Europos Sąjungos, ERASMUS+ bei NATO veiklą bei galimybes į jas įsitraukti.
Projekte informacija dalijosi Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė, VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Ulozas, Eurodesk Lietuva programos vadovė Ingrida Jotkaitė, Jaunimo reikalų departamento Informacijos analizės ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Justina Lukaševičiūtė taip pat LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento atstovė Sigita Mickevičienė. Saugumo bei NATO klausimais pranešimus skaitė ir diskusiją skatino Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus analizės vyr. specialistas vrš. Tomas Čeponis, Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento NATO reikalų skyriaus patarėjas Bartas Trakymas bei NATO pajėgų vieneto Lietuvoje viešųjų ryšių ofiso komunikacijos patarėjas Angelo Miguel Simoes.

Projektas finansuojamas Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis.

Projektas finansuojamas Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis
žinauviską.lt naujienos
Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikuiRenginys „Turn On: Social Media Takes Over“Europos kosmoso stovyklaKonkursas gyvybės mokslų inovatoriams
Partneriai