Naujienos
Balsavimas nuo 16 metų: Lietuvos ateities scenarijus
LiJOT žinios2018-11-24

Ar 2023 m. į Savivaldybių tarybų rinkimus eis ne tik tavo kaimynas, bet ir jo 16-metis sūnus?

Per paskutinius metus jaunų žmonių šalyje sumažėjo 25 proc., o mažesniuose regionuose situacija dar blogesnė – didėja vidinė ir išorinė migracija, jaunimas praranda įtaką gimtuosiuose miestuose. Gal vienas iš būdų tai pakeisti – balsavimo teisės nuo 16 metų suteikimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose?

Šiuo metu daugumoje Europos Sąjungos šalių balsavimo teisė yra suteikiama nuo 18 m., tačiau judėjimų už balsavimo kartelės nuleidimą vis daugėja.

Lietuvos Respublikos Seimas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo Reikalų Departamentas ir LiJOT organizuoja konferenciją „Balsavimas nuo 16 metų: Lietuvos ateities scenarijus“!

Konferencijos metu atstovai iš Estijos, Austrijos bei Maltos pristatys savo patirtis, nes būtent šiose šalyse jaunas žmogus savivaldos rinkimuose balsuoja nuo 16 metų! Taip pat kartu su LR Seimo, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovais diskutuosime apie galimas sprendimo grėsmes bei teigiamus rezultatus.

Konferencija vyks 2018 m. gruodžio 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose (Gedimino pr. 53, Vilnius)

Registracija į konferenciją čia: https://bit.ly/2ziOV5Q! (Registruotis galite iki š.m. gruodžio 3 d.)

YRA BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA

Renginio programa bus paskelbta vėliau.

Kilus klausimams kreiptis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

žinauviską.lt naujienos
Sociologijos akademija moksleiviamsMokymai apie lyčių stereotipus švietimeParoda „Tarptautinių studijų dienos 2020“Trumpų filmų konkursas jaunimui „Saugok savo asmens duomenis“
Partneriai